Konserwacja placów zabaw

Twoje dziecko na pewno posiada nieograniczone pokłady energii. Sam jednakże masz wiele pomysłów, jak ową energię spożytkować. Pierw wyjazd do lasu, innym razem w góry, może na basen albo do parku rozrywki? Każda z takich atrakcji, których oczywiście nie jest mało w Polsce, wymaga od nas poświęcenia stosunkowo sporej ilości czasu. Jeżeli nie jest to pół dnia, to na pewno kilka dobrych godzin.

W związku z powyższym, coraz większą popularnością wśród rodziców, jak i ich dzieci, stają się miejskie place zabaw. Notabene, owe place w ostatnim czasie przeżywają swój renesans. Nie jest to już kawałem placu z kilkoma rurkami wbitymi w ziemie, z których farba odchodzi. Place zabaw dzięki renowacji i konserwacji, odzyskały swój dawny blask. Ponadto wszystkie nowo stworzone atrakcje, sprawiają wiele frajdy dzieciom.

Konserwacja placów zabaw jest bardzo ważna

Place zabaw, aby były atrakcyjne, a przede wszystkim bezpieczne, wymagają specjalistycznej opieki i uwagi konserwacyjnej. Każdy plac zabaw, zgodnie z obowiązującym prawem, ma obowiązek przejść okresowy przegląd. Firmy zajmujące się realizacją przeglądu placu zabaw, przygotowują jednocześnie książkę kontroli, która jest poświadczeniem odbytego przeglądu, w której to także zapisane są wszystkie wnioski z jego przebiegu. Oprócz przeglądów okresowych, place zabaw przechodzą także przeglądy techniczne oraz weryfikację systemu kontroli.

Opieka konserwacyjna skupia się nie tylko na przeglądach, ale także by zapewnić atrakcyjność z użytkowania konkretnego placu zabaw. Nikt na przykład nie będzie chciał się bawić w miejscu, gdzie będą uszkodzone maszyny, z odchodzącą farbą, bądź gdzie podłożem będzie brudny piasek. Dlatego też, do obowiązków firmy konserwacyjnej należy również czyszczenie placów zabaw, a także malowanie sprzętów, wymiana piasku na podłożu oraz w piaskownicy jak i dbanie o ogólny porządek całego placu.

Jedną z firm zajmujących się serwisem i konserwacją placów zabaw jesteśmy właśnie My. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiemu zakresowi oferty, wykonują swoją obsługę kompleksowo, profesjonalnie, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.