Czyszczenie

Samochód w piaskownicy dla dzieci

Plac zabaw jest obiektem publicznym, w którym może przebywać każdy bez względu na wiek. A chociaż jest to miejsce przeznaczone dla dzieci do zabawy i aktywnego spędzania czasu wolnego, to nie istnieje możliwość uchronienia znajdujących się na nim konstrukcji od niszczącego działania wandali. Celowe zniszczenia drewnianych lub metalowych konstrukcji to poważny problem, z którym boryka się wielu właścicieli i administratorów. Jednak nawet na placach zamkniętych, na terenie przedszkoli czy małych osiedli warunki atmosferyczne, miejskie zanieczyszczenia czy ptaki mogą doprowadzić do stanu, w którym użytkowanie placu jest ograniczone względami higienicznymi.

Oczywistym jest, że tam gdzie bawią się dzieci z powodów zdrowotnych i estetycznych powinna być zachowana czystość. Dlatego systematyczne usuwanie wynikających z upływu czasu, eksploatacji oraz celowego działania zanieczyszczeń stanowi podstawowy element dbałości o plac zabaw.

Przywracanie walorów higienicznych i estetycznych sprowadza się do dwóch rodzajów czynności. Pierwszą z nich jest usuwanie zanieczyszczeń zarówno w obrębie całego placu, jak i z poszczególnych instalacji. Drugie to zabezpieczanie powierzchni za pomocą malowania.

Usługi czyszczenia obejmują między innymi takie czynności, jak:

  • fizyczne usuwanie zanieczyszczeń znajdujących się na podłożu, zamiatanie szkła, śmieci i materiałów naturalnych,
  • ciśnieniowe mycie poszczególnych elementów instalacji na placu zabaw,
  • usuwanie graffiti i innych pozostałości celowego działania osób niepożądanych.

Pozbywanie się śmieci, materiałów przyrodniczych szkła i innych elementów to nie tylko kwestia estetyki, ale również bezpieczeństwa dzieci. Fragment stłuczonej butelki może stać się powodem poważnego zranienia, a barierki dotykane przez wiele osób to doskonały sposób na przenoszenie drobnoustrojów. Mycie ciśnieniowe nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale również dezynfekuje zmniejszając ryzyko infekcji. Warto pamiętać, że uczestnikami zabawy są też bardzo małe dzieci, które nie znają jeszcze zasad zachowania higieny często wkładając wszystko do ust.

Uzupełnieniem czynności sprzątających i odkażających jest dodatkowe malowanie instalacji z zachowaniem wszystkich niezbędnych zaleceń. Ma ono na celu zarówno poprawę ogólnej wizualnej estetyki, ale również działa dodatkowo, jako czynnik zabezpieczający elementy drewniane i metalowe przed wpływem wilgoci, grzybów, pasożytów czy zmiany temperatur. Malowanie wykonywane jest efektywnymi technikami przy użyciu zdrowych farb z impregnatem o efektownych intensywnych kolorach, dzięki czemu plac zabaw odzyskuje swoje pierwotne oblicze i staje się miejscem nie tylko bezpiecznym, ale także lubianym przez dzieci.

Nasza oferta obejmuje oczyszczanie i malowanie placów zabaw, by przywrócić im pierwotną funkcjonalność. Posiadamy wykwalifikowany personel oraz niezbędny sprzęt, co pozwala świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Już teraz skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty.